Plantární fasciitis a bolesti paty

Mezi nejčastější příčiny bolesti paty patří zánět povázky (nazývaný též plantární fasciitis). Plantární fascie je šlacha, která spojuje patu a prsty a podporuje svaly a klenbu chodidla.

plantar_fascia


Jednoduše řečeno, Váš lýtkový sval, jeden z Vašich nejsilnějších svalů, se váže na Achillovu šlachu. Na druhé straně, Vaší Achillova šlacha, nejsilnější ze všech šlach, se váže k zadní části patní kosti. Vaz plantární fascie se pojí jako gumička mezi patou a bříšky nohou. Tato vzájemná propojení pracují společně jako jeden celek, v němž je patní kost jako středový bod.

Po celý den stání a chůze přichází čas na odpočinek a většina lidí vyzuje své boty a vyrazí lenošit na gauč. A tady začíná problém. Lýtkový sval se napíná, pak táhne Achillovu šlachu a vaz plantární fascie. Když se osoba postaví, na klenbu a vaz je vyvíjen velký tlak, jakmile se noha protahuje a narovnává. To často způsobuje drobné trhlinky vazu plantární fascie. Jakmile se trhlinka zanítí, dostaví se bolest v oblasti paty a klenby.

Ale tento popis je jen malá část toho, co se děje v daném okamžiku. Ve skutečnosti, k poškození dochází po dlouhou dobu. Bolest je obvykle velmi těžká ráno, protože lýtkový sval neměl šanci se protáhnout a zrelaxovat. Jak se během dne pohybujete, lýtkový sval se uvolňuje, což uvolní i Achillovu šlachu a plantární fascie. Není divu, bolest ustupuje jakmile se tyto dvě šlachy mohou volně pohybovat.

Trhlinky mohou postihnout lidi ze všech společenských vrstev. Velké, malé, nebo ploché nohy. Nezáleží na tom. Důležité je, jak velký tlak je kladen na vaz plantární fascie.

Proč cílená léčba plantární fasciitis poskytuje jistou úlevu?

Terapeutické masážní vložky zajišťují pomoc s cílenou léčbou plantární fasciitis:

Tekutá náplň masážních vložek obsahuje glycerin v přesně kalibrovaném objemu tak, aby byl zajištěn co největší přínos pro tvar Vaší klenby. Tato vložka pomáhá zvyšovat krevní tok do zanícené oblasti a poskytuje odpružení pro snížení bolesti. Během každého kroku, pata a bříška prstů přicházejí do kontaktu se stélkou. Tento tlak vytlačí kapalinu do nejvyšší nepodporované oblasti klenby a jemně, ale pevně ji tlačí vzhůru do zdravého, přirozeného tvaru. Zvýšená cirkulace krve a podpora klenby zajišťuje trvalou a přírodní léčbu. Ba co víc, okamžité snížení tlaku na vaz snižuje bolest do doby, než nastane kompletní uzdravení. 

S masážními vložkami Vám ulevíme od bolesti! S prodlouženou zárukou vrácení peněz, můžete masážní vložky vyzkoušet a v případě, že Vám nepřinesou očekávanou úlevu od bolesti, můžete je do 30 dní vrátit.

FLUID - terapeutické masážní vložky


Je klinicky dokázáno, že zlepšují krevní oběh, což přirozeně vede k úlevě od bolesti chodidla, nohy a spodní části zad. Zobrazit

 

Další články:


Jsou Vaše nohy unavené a bolavé po stání, chůzi nebo dlouhotrvající práci?

Bolí Vás večer nižší zádové svaly nebo boky?

Trpíte sníženou cirkulací krve nebo diabetickou neuropatií?

Máte zánět plantárního nervu (Mortonův neurom)?

Míváte bolestivé otlaky či mozoly?

ZPĚT